Květinová zahrada pro včely

image

27. 10. - 30. 10. 2016
Nová Ves nad Popelkou

Spolek SRDCEVČELE ve spolupráci s Akademií sociálního umění TABOR si vás dovoluje pozvat na podzimní Výsadbu květinové zahrady pro včely →

"...Kde sluneční paprsek zastavil v letu, nalezneš v srdci svém včelu..."

Spolek SRDCEVČELE ve spolupráci s Akademií sociálního umění TABOR si vás dovoluje pozvat na podzimní VÝSADBU KVĚTINOVÉ ZAHRADY PRO VČELY.

Jak jistě víte, včely dokáží léčivé substance květin vtělit do medu, který slouží pro znovunalezené zdraví lidí, avšak také pyl z jednotlivých druhů léčivých květin slouží jako základ přírodního léčitelského umění pro včely samé. Včely udržují nasbíraný pyl pokud možno jednodruhově v oddělených komůrkách a v případě potřeby kombinují stravu vyvíjejícímu se plodu, čímž čelí infekčnímu tlaku rozvíjejících se nemocí. V naší monokulturní krajině s rozsáhlými lány řepky a dalších zemědělských plodin je však vhodné včelám připravit pastvu právě s ohledem na různorodost léčivých květin.

V sociálně terapeutickém centru NADACE TÁBOR pečujeme o včely již patnáctým rokem. Letos bychom chtěly vytvořit včelí zahrádku léčivých bylin.

Jaký je plán?

První etapu výsadby máme naplánovanou od 27.10. (čtvrtek večer příjezd do Vsi) do 30.10. (neděle odpoledne odjezd). Ubytování je zdarma zajištěno v terapeutickém centru v Nové Vsi neboli v Roubence. Stravovat se budeme společně (snídaně, oběd, večeře) za příspěvek 100Kč na den.

Pracovat budeme společně dopoledne a odpoledne, v podvečer si poslechneme povídání o včelách a také pohádky na dobrou noc. Podle počasí si také můžeme udělat večerní oheň v zahradě. Sebou doporučujeme vzít teplé pracovní oblečení a boty, pokud máte pracovní rukavice, budou se vám jistě hodit také. Pro případ deště je možné přibalit holínky, pláštěnku. To nejdůležitější ze všeho je však dobrá nálada.

Jak se přihlásit?

Budeme vám vděčni za závazná přihlášení, aby se nám lépe plánoval celý pobyt, výsadba a vše mohlo proběhnout hladce. Kontaktovat nás můžete zde, nebo na emailových adresách:

martin.semerád@akademietabor.cz nebo h.molkova@gmail.com
Telefony: 739 609 548 - Hana Molková, 739 030 668 - Martin Semerád

Těšíme se na naši společnou práci a společně strávený čas.