Rostlinné pigmenty

image

7. - 9. dubna 2017
veřejný seminář

Zveme na víkendový malířský seminář s rostlinnými pigmenty. Lektorem je Bc. Markéta Krčková . Více o semináři →

Při malbě se inspirujeme skicou Prarostliny od Rudolfa Steinera a malířskými cvičeními z ní vycházejícími. Zkusíme si techniku napínání papíru na dřevěnou podložku, míchání pigmentu s pojivem a především samotnou malbu. Teoreticky, ale především skrze malování s nimi, nahlédneme na působení rostlinných pigmentů na člověka a zažijeme vůni pojiv připravovaných z včelího vosku a éterických olejů, která celé malování doprovází.

K účasti na semináři není třeba předchozí malířská zkušenost, spíš chuť objevovat kvality barev a jejich vzájemné vztahy. Všechny výtvarné potřeby a materiál budou na místě k dispozici, je možné si donést své oblíbené štětce.

Rozvrh hodin

Pátek 18.00 - 21.00
Sobota  10.00 - 17.00 s dvouhodinovou pauzou na oběd
Neděle 10.00 - 13.00

Místo konání

Akademie sociálního umění TABOR, Španělská 1073/10, Vinohrady, Praha 2. Vchod recepcí z ulice Na Smetance (bezbariérový vstup).

Zobrazit na google maps »

Lektor

Markéta Krčková působí jako arteterapeutka a lektorka výtvarných dílen v Akademii Tabor i jiných organizacích. Během svého studia antroposofické arteterapie se setkala s používáním rostlinných pigmentů v malířství i terapii a toto setkání nadále prohlubovala v seminářích s Elisou Dudinsky a Caroline Charter. Rostlinné pigmenty ráda používá v terapeutické praxi i při vlastní výtvarné tvorbě.Více o lektorovi Bc. Markéta Krčková

Cena kursu a další informace

Cena kursu je 1700,- (studenti 1500,-). Velikost skupiny je omezená, maximální počet je 12 osob. Cena je včetně výtvarných potřeb a výtvarného materiálu.

Přihlašovací formulář je zde »

Přihláška na kurs je platná po zaplacení minimální nevratné zálohy ve výši 900,- na účet 2200310096/2010.
Do zprávy pro příjemce napište prosím své jméno, příjmení a "rostlinné pigmenty". Doplatek kurzovného je splatný na místě před zahájením kurzu. Děkujeme.

Závazná přihláška - Rostlinné pigmenty

Přihláška* = povinné pro vyplnění