Svatomartinský večer

image

10. listopadu od 18:00 

umělecký večer s Davidem Newbattem
... a bazar věcí

Zveme Vás na umělecký večer s malířem Davidem Newbattem s tématem svatomartinského času. (více →)

Drazí přátelé,

rádi bychom vás pozvali na tvořivý - umělecký večer s Davidem Newbattem s tématem přicházejícího svatomartinského času. Svátek sv. Martina je spojen s významným lidským gestem – soucitem, laskavostí a schopností se dělit. Tento motiv „lidského tepla“ ne náhodou vystupuje do popředí v nadcházejícím období chladné zimy, kdy venku světla ubývá a o to větší význam pro nás světlo a teplo v této době má.

„Podle legendy žil svatý Martin skromně a pokorně. Za jednoho velmi mrazivého zimního večera se Martin vracel na koni do vojenského tábora. U brány ho oslovil polooděný žebrák a prosil o almužnu. Protože u sebe Martin neměl ani peníze, ani jídlo, zprvu nevěděl, jak by člověku pomohl. Tu ho však napadla myšlenka: vzal svůj velký důstojnický plášť a rozdělil ho svým mečem napůl. Polovinu pak podal žebrákovi třesoucímu se zimou, aby se aspoň trochu zahřál… „

Součástí večera bude také bazar, kde si za libovolnou částku můžete pořídit a odnést vše, co se vám bude líbit. Připraveno pro vás bude také pohoštění nejen pro zahřátí.

 

Pro studenty je umělecká práce s Davidem Newbattem zdarma, ostatní zájemce prosíme o příspěvek 100 Kč. V případě zájmu prosím pište na daniela.dzvonikova@akademietabor.cz.

I když se nebudete chtít zúčastnit práce s Davidem, budeme rádi, když se přijdete podívat na bazar a něco si vyberete, popřípadě se chvilku pozdržíte. Budeme se těšit.