Integrální nauka o hvězdách

image

15. - 16. února

Pozorovat hvězdnou oblohu, astronomicky a astrologicky ji vykládat a porozumět jejímu poselství... Zveme na dvoudenní seminář, který povede náš švýcarský přítel Ueli Seiler-Hugova → .

O přednášejícím

Ueli Seiler je waldorfský pedagog, astrolog, bard a dlouholetý ředitel Heimschule Schlöessli Ins ve Švýcarsku. Vedle nauky o barvách a Parsifala jsou dalšími z jeho hlavních přednáškových témat např. obrazy severských mytologií, Edda a Kalevala.

Jako vystavující umělec se zúčastnil interaktivní výstavy Orbis Pictus – Labyrint světla v bývalé čističce odpadních vod v Praze – Bubenči – www.orbis-pictus.com. a dále na volném pokračování již zmíněného projektu s názvem Orbis Pictus aneb... s názvem PLAY v pražském Mánesu, kde 3. 11. 2010 převzal cenu WALD Press Award 2010 "za odvahu překonávat předsudky a dogmata při výchově mladých lidí ke svobodě a za celoživotní popularizaci waldorfské pedagogiky". Ueli Seiler na Play vystavoval svá díla zameřená na zrakové fenomény - skleněný hranol - prizma - rozkládající světlo do barevných spekter, barevné stíny a kruhy.

V Čechách mu zatím vyšly knihy Barvy: vidět - prožívat – rozumět (z německého originálu přeložil Radomil Hradil; ilustrace Pavel Seleši, vyd. 1., Praha, Wald Press, 2009), Integrální nauka o hvězdách (Wald Press, 2011) a Velká kniha o Parzivalovi (Wald Press, 2014). Všechny knihy jsou k dostání v Akademii.

Rozvrh hodin a cena

Rozvrh hodin:
středa - 9.15 - 17.30
čtvrtek - 9.15 - 17.30

Pro studenty Akademie je seminář zdarma.
Pro ty zájemce, kteří nejsou studenty Akademie je cena za seminář 300,-/den. Nechceme však, aby tíživá finanční situace byla překážkou v účasti, proto je individuální domluva možná. Poplatek je splatný v kanceláři Akademie vždy před začátkem kursu. Přihlásit se můžete na: posta@akademietabor.cz.