Most mezi uměním a terapií

image

7. června od 18:00

Zveme na umělecký večer, který je koncipován také jako ukázka arteterapeutické práce v rámci nového běhu čtyřletého studia Arteterapie → , které otevíráme na podzim 2018. 

"Malování je jako pramen, který nás pokaždé znova překvapí a poskytuje nám nekončící sebepoznání a uvědomění skrze poznání světa."

Margaretha Hauschková

 


Anthroposofická arteterapie (malování, kreslení, modelování) spojuje umění, uměleckou tvorbu a terapeutické procesy na základě anthroposofického pohledu na člověka.  Klient vstupuje za pomoci terapeuta do tvůrčího procesu, který mu umožní probudit skryté léčivé síly, schopné ovlivnit duchovní, duševní a tělesné děje.  Cílem anthroposofické umělecké terapie je tak dosáhnout léčivého účinku prožitkem vlastní umělecké tvorby.

Základy tohoto terapeutického umění položily ve dvacátých letech minulého století dvacátého století Margaretha Hauschková a Liane Collot d´ Herbois. Anthroposofická arteterapie se dále rozvíjí v kontextu anthroposofické medicíny a vzdělávání v oblasti léčebné pedagogiky a sociální terapie.

Lektor

Bc. Ada Rosin, dipl. Arteterapeut - Ada Rosin studovala umění a speciální pedagogiku v Izraeli (Kaye College for Education, Beer Sheva), poté v Německu (College for Art Therapy, Blaubeuren) pokračovala ve studiu arteterapie. Má bohaté terapeutické zkušenosti při práci v sociálních zařízeních zejména s lidmi s mentálním postižením a na klinikách v mnoha zemích (Velká Británie, Německo, Švýcarsko, Izrael). V roce 2012 vedla první anthroposofické studium umělecké terapie v ČR na Akademii sociálního umění Tabor, poté vedla arteteraputické prosemináře a v září 2018 chystá další běh studia anthroposofické arteterapie. V současné době se věnuje lektorování, vedení kurzů a individuální terapeutické práci.

Další informace, cena

Cena za jedno setkání je 300 Kč, studenti a členi spolku Akademie 200 Kč.
Přihlašujte se prosím na posta@akademietabor.cz.