Možnosti využití arteterapeutických technik v přímé práci s klienty sociálních služeb

Anotace

Prostřednictvím konkrétního tématu si budete moci sami na sobě prakticky vyzkoušet různé techniky antroposofické arteterapie (malba akvarelem, modelování a kresba) a zároveň se dozvíte, v jakých situacích a pro jaké lidi (v rámci práce v sociálních službách) jsou jednotlivé techniky vhodné.

Kurz je přínosný nejen pro pracovníky v sociálních službách, ale je vhodný i pro učitele, vychovatele a všechny zájemce o arteterapeutickou práci.

Lektor

Bc. Ada Rosin, dipl. Arteterapeut 
Ada Rosin studovala umění a speciální pedagogiku v Izraeli (Kaye College for Education, Beer Sheva), poté v Německu (College for Art Therapy, Blaubeuren) pokračovala ve studiu arteterapie. Má bohaté terapeutické zkušenosti při práci v sociálních zařízeních, zejména s lidmi s mentálním postižením a na klinikách v mnoha zemích (Velká Británie, Německo, Švýcarsko, Izrael). V roce 2012 vedla první anthroposofické studium umělecké terapie v ČR na Akademii sociálního umění Tabor, poté vedla arteteraputické prosemináře a v září 2018 otevřela čtyřletého studia antroposofické arteterapie → . V současné době se věnuje lektorování, vedení kurzů a individuální terapeutické práci.

Rozsah kurzu

Kurz v rozsahu 16 vyučovacích hodin je akreditován MPSV jako další vzdělávání pracovníků v sociálních službách s číslem akreditace 2015/1054-PC.

Termín

17. - 18. června 2019

Místo a čas konání

9:00 – 17:00 v Akademii sociálního umění Tabor, Španělská 10, Praha 2

Cena kurzu

2000.- Kč (členové Spolku pro léčebnou pedagogiku a sociální terapii v ČR mohou uplatnit slevu)

Pro dotazy a přihlášky pište na e-mail katerina.matoskova@akademietbaor.cz